GRAINGER ZUSAH6X195 O-Ring, 195 mm Inside Dia, 207 mm Outside Dia, 207 mm Actual Outside Dia, Black | CQ3FCQ 712R71
GRAINGER ZUSAH6X195 O-Ring, 195 mm Inside Dia, 207 mm Outside Dia, 207 mm Actual Outside Dia, Black
Item: CQ3FCQModel: ZUSAH6X195Cross Ref: 712R71
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 195 mm
Actual Outside Dia. 207 mm
Actual Width 6 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 6 mm
Fda Approved Fda Approved
Inside Diameter - Nominal 195 mm
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Outside Dia. 207 mm
Nominal Width 6 mm