GRAINGER ZUSAH6X180 O-Ring, 180 mm Inside Dia, 192 mm Outside Dia, 192 mm Actual Outside Dia, Black | CQ3EZP 712R69
GRAINGER ZUSAH6X180 O-Ring, 180 mm Inside Dia, 192 mm Outside Dia, 192 mm Actual Outside Dia, Black
Item: CQ3EZPModel: ZUSAH6X180Cross Ref: 712R69
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 180 mm
Actual Outside Dia. 192 mm
Actual Width 6 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 6 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 180 mm
Nominal Outside Dia. 192 mm
Nominal Width 6 mm