GRAINGER ZUSAH5X100 O-Ring, 100 mm Inside Dia, 110 mm Outside Dia, 110 mm Actual Outside Dia, 10 PK | CQ3CQW 712P11
GRAINGER ZUSAH5X100 O-Ring, 100 mm Inside Dia, 110 mm Outside Dia, 110 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3CQWModel: ZUSAH5X100Cross Ref: 712P11
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 100 mm
Actual Outside Dia. 110 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 5 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 100 mm
Nominal Outside Dia. 110 mm
Nominal Width 5 mm
O-ring Material Buna N
Operating Temperature - Maximum 250°F
Operating Temperature - Minimum -40°F
Product Type O-Ring
Properties Resistant To Oils, Resistant To Water
System Of Measurement Metric
Temp. Range -40°F to +250°F
Width - Actual 5 mm