GRAINGER ZUSAH4.5X66 O-Ring, 66 mm Inside Dia, 75 mm Outside Dia, 75 mm Actual Outside Dia, 5 PK | CQ3KTR 712L75
GRAINGER ZUSAH4.5X66 O-Ring, 66 mm Inside Dia, 75 mm Outside Dia, 75 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3KTRModel: ZUSAH4.5X66Cross Ref: 712L75
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 66 mm
Actual Outside Dia. 75 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 4.5 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 66 mm
Nominal Outside Dia. 75 mm
Nominal Width 4.5 mm
O-ring Material Buna N
Operating Temperature - Maximum 250°F
Operating Temperature - Minimum -40°F
Product Type O-Ring
Properties Resistant To Oils, Resistant To Water
System Of Measurement Metric
Temp. Range -40°F to +250°F
Width - Actual 4.5 mm