GRAINGER ZUSAH3X85 O-Ring, 85 mm Inside Dia, 91 mm Outside Dia, 91 mm Actual Outside Dia, 10 PK | CQ3LGJ 712L26
GRAINGER ZUSAH3X85 O-Ring, 85 mm Inside Dia, 91 mm Outside Dia, 91 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3LGJModel: ZUSAH3X85Cross Ref: 712L26
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 85 mm
Actual Outside Dia. 91 mm
Actual Width 3 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 85 mm
Nominal Outside Dia. 91 mm
Nominal Width 3 mm