GRAINGER ZUSAH3X6.5 O-Ring, 6.5 mm Inside Dia, 12.5 mm Outside Dia, 12.5 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3KNH 712K94
GRAINGER ZUSAH3X6.5 O-Ring, 6.5 mm Inside Dia, 12.5 mm Outside Dia, 12.5 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3KNHModel: ZUSAH3X6.5Cross Ref: 712K94
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 6.5 mm
Actual Outside Dia. 12.5 mm
Actual Width 3 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 6.5 mm
Nominal Outside Dia. 12.5 mm
Nominal Width 3 mm