GRAINGER ZUSAH3X19 O-Ring, 19 mm Inside Dia, 25 mm Outside Dia, 25 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3FBA 712J95
GRAINGER ZUSAH3X19 O-Ring, 19 mm Inside Dia, 25 mm Outside Dia
Item: CQ3FBAModel: ZUSAH3X19Cross Ref: 712J95
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 19 mm
Actual Outside Dia. 25 mm
Actual Width 3 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Metal Detectable No
Nominal Inside Dia. 19 mm
Nominal Outside Dia. 25 mm
Nominal Width 3 mm