GRAINGER ZUSAH3X164.5 O-Ring, 164.5 mm Inside Dia, 170.5 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, 5 PK | CQ3EQZ 712J78
GRAINGER ZUSAH3X164.5 O-Ring, 164.5 mm Inside Dia, 170.5 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black
Item: CQ3EQZModel: ZUSAH3X164.5Cross Ref: 712J78
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 164.5 mm
Actual Outside Dia. 170.5 mm
Actual Width 3 mm
Durometer Rating Medium Hard
Metal Detectable No
Nominal Inside Dia. 164.5 mm
Nominal Outside Dia. 170.5 mm
Nominal Width 3 mm