GRAINGER ZUSAH3.5X72 O-Ring, 72 mm Inside Dia, 79 mm Outside Dia, 79 mm Actual Outside Dia, 10 PK | CQ3MJW 712H70
GRAINGER ZUSAH3.5X72 O-Ring, 72 mm Inside Dia, 79 mm Outside Dia, 79 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3MJWModel: ZUSAH3.5X72Cross Ref: 712H70
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Outside Dia. 79 mm
Actual Width 3.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3.5 mm
Fda Approved Fda Approved
Inside Diameter - Actual 72 mm
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 72 mm
Nominal Outside Dia. 79 mm
Nominal Width 3.5 mm