GRAINGER ZUSAH3.5X68 O-Ring, 68 mm Inside Dia, 75 mm Outside Dia, 75 mm Actual Outside Dia, 5 PK | CQ3KUM 712H66
GRAINGER ZUSAH3.5X68 O-Ring, 68 mm Inside Dia, 75 mm Outside Dia, 75 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3KUMModel: ZUSAH3.5X68Cross Ref: 712H66
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 68 mm
Actual Outside Dia. 75 mm
Actual Width 3.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 68 mm
Nominal Outside Dia. 75 mm
Nominal Width 3.5 mm