GRAINGER ZUSAH3.5X105 O-Ring, 105 mm Inside Dia, 112 mm Outside Dia, 112 mm Actual Outside Dia, 2 PK | CQ3CTX 712G63
GRAINGER ZUSAH3.5X105 O-Ring, 105 mm Inside Dia, 112 mm Outside Dia
Item: CQ3CTXModel: ZUSAH3.5X105Cross Ref: 712G63
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 105 mm
Actual Outside Dia. 112 mm
Actual Width 3.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 105 mm
Nominal Outside Dia. 112 mm