GRAINGER ZUSAH2X35.5 O-Ring, 35.5 mm Inside Dia, 39.5 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, 50 PK | CR3EFF 712F42
GRAINGER ZUSAH2X35.5 O-Ring, 35.5 mm Inside Dia, 39.5 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black
Item: CR3EFFModel: ZUSAH2X35.5Cross Ref: 712F42
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 35.5 mm
Actual Outside Dia. 39.5 mm
Actual Width 2 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 35.5 mm
Nominal Outside Dia. 39.5 mm
Nominal Width 2 mm