GRAINGER ZUSAH2X128 O-Ring, 128 mm Inside Dia, 132 mm Outside Dia, 132 mm Actual Outside Dia, 5 PK | CQ3DUC 712D80
GRAINGER ZUSAH2X128 O-Ring, 128 mm Inside Dia, 132 mm Outside Dia, 132 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3DUCModel: ZUSAH2X128Cross Ref: 712D80
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 128 mm
Actual Outside Dia. 132 mm
Actual Width 2 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 128 mm
Nominal Outside Dia. 132 mm
Nominal Width 2 mm