GRAINGER ZUSAH2.4X27.6 O-Ring, 27.6 mm Inside Dia, 32.4 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, 25 PK | CQ3GZC 712A92
GRAINGER ZUSAH2.4X27.6 O-Ring, 27.6 mm Inside Dia, 32.4 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black
Item: CQ3GZCModel: ZUSAH2.4X27.6Cross Ref: 712A92
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 27.6 mm
Actual Outside Dia. 32.4 mm
Actual Width 2.4 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2.4 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 27.6 mm
Nominal Outside Dia. 32.4 mm
Nominal Width 2.4 mm