GRAINGER ZUSAH2.4X24.5 O-Ring, 24.5 mm Inside Dia, 29.3 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, 25 PK | CQ3GLR 712A88
GRAINGER ZUSAH2.4X24.5 O-Ring, 24.5 mm Inside Dia, 29.3 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black
Item: CQ3GLRModel: ZUSAH2.4X24.5Cross Ref: 712A88
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 24.5 mm
Actual Outside Dia. 29.3 mm
Actual Width 2.4 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2.4 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 24.5 mm
Nominal Outside Dia. 29.3 mm
Nominal Width 2.4 mm