GRAINGER ZUSAH2.4X13.8 O-Ring, 13.8 mm Inside Dia, 18.6 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, Metric, 100 PK | CQ3DXG 712A65
GRAINGER ZUSAH2.4X13.8 O-Ring, 13.8 mm Inside Dia, 18.6 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, Metric
Item: CQ3DXGModel: ZUSAH2.4X13.8Cross Ref: 712A65
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 13.8 mm
Actual Outside Dia. 18.6 mm
Actual Width 2.4 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2.4 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 13.8 mm
Nominal Outside Dia. 18.6 mm
Nominal Width 2.4 mm