GRAINGER ZUSAH1X18 O-Ring, 18 mm Inside Dia, 20 mm Outside Dia, 20 mm Actual Outside Dia, 100 PK | CQ3EXQ 711Z92
GRAINGER ZUSAH1X18 O-Ring, 18 mm Inside Dia, 20 mm Outside Dia
Item: CQ3EXQModel: ZUSAH1X18Cross Ref: 711Z92
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 18 mm
Actual Outside Dia. 20 mm
Actual Width 1 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 18 mm
Nominal Outside Dia. 20 mm
Nominal Width 1 mm