GRAINGER ZUSAH1X15 O-Ring, 15 mm Inside Dia, 17 mm Outside Dia, 17 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3EHJ 711Z86
GRAINGER ZUSAH1X15 O-Ring, 15 mm Inside Dia, 17 mm Outside Dia, 17 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3EHJModel: ZUSAH1X15Cross Ref: 711Z86
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 15 mm
Actual Outside Dia. 17 mm
Actual Width 1 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 15 mm
Nominal Outside Dia. 17 mm
Nominal Width 1 mm