GRAINGER ZUSAH1X12.5 O-Ring, 12.5 mm Inside Dia, 14.5 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, 50 PK | CQ3DMY 711Z81
GRAINGER ZUSAH1X12.5 O-Ring, 12.5 mm Inside Dia, 14.5 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black
Item: CQ3DMYModel: ZUSAH1X12.5Cross Ref: 711Z81
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 12.5 mm
Actual Outside Dia. 14.5 mm
Actual Width 1 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 12.5 mm
Nominal Outside Dia. 14.5 mm
Nominal Width 1 mm