GRAINGER ZUSAH1.9X4.2 O-Ring, 4.2 mm Inside Dia, 8 mm Outside Dia, 8 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3JJR 711Z58
GRAINGER ZUSAH1.9X4.2 O-Ring, 4.2 mm Inside Dia, 8 mm Outside Dia
Item: CQ3JJRModel: ZUSAH1.9X4.2Cross Ref: 711Z58
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Outside Dia. 8 mm
Actual Width 1.9 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.9 mm
Fda Approved Fda Approved
Inside Diameter - Actual 4.2 mm
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 4.2 mm
Nominal Outside Dia. 8 mm
Nominal Width 1.9 mm