GRAINGER ZUSAH1.5X20 O-Ring, 20 mm Inside Dia, 23 mm Outside Dia, 23 mm Actual Outside Dia, 100 PK | CQ3LWA 711Y16
GRAINGER ZUSAH1.5X20 O-Ring, 20 mm Inside Dia, 23 mm Outside Dia
Item: CQ3LWAModel: ZUSAH1.5X20Cross Ref: 711Y16
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 20 mm
Actual Outside Dia. 23 mm
Actual Width 1.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 20 mm
Nominal Outside Dia. 23 mm
Nominal Width 1.5 mm