GRAINGER ZUSAH1.5X2.5 O-Ring, 2.5 mm Inside Dia, 5.5 mm Outside Dia, 5.5 mm Actual Outside Dia, 100 PK | CQ3FDM 711Y15
GRAINGER ZUSAH1.5X2.5 O-Ring, 2.5 mm Inside Dia, 5.5 mm Outside Dia, 5.5 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3FDMModel: ZUSAH1.5X2.5Cross Ref: 711Y15
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 2.5 mm
Actual Outside Dia. 5.5 mm
Actual Width 1.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.5 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 2.5 mm
Nominal Outside Dia. 5.5 mm
Nominal Width 1.5 mm