GRAINGER ZUSAE1X10 O-Ring, 10 mm Inside Dia, 12 mm Outside Dia, 12 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3CNE 60YG85
GRAINGER ZUSAE1X10 O-Ring, 10 mm Inside Dia, 12 mm Outside Dia
Item: CQ3CNEModel: ZUSAE1X10Cross Ref: 60YG85
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 10 mm
Actual Outside Dia. 12 mm
Actual Width 1 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material EPDM
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 10 mm
Nominal Outside Dia. 12 mm
Nominal Width 1 mm