Item: CQ2FFAModel: V-PAD-S-36-YCross Ref: 45XD80
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Column Protector
Color Yellow
Column Protector Material Vinyl
Compatible Column Diameter 6"
Compatible Column Shape I Beam
Fits Column Shape Round Or Square
Fits Column Size 6"
Includes Brass Grommets, Nylon Ropes
Installation Method Hook And Loop Straps
Material Vinyl
Maximum Compatible Column Length 6"
Maximum Compatible Column Width 6"
Minimum Compatible Column Length 6"
Minimum Compatible Column Width 6"
Overall Height 36"
Overall Thickness 6"
Overall Width 12"