GRAINGER U51651.019.0075 Tap Sheet Metal Screw Hex #10-16 3/4 Inch, 100PK | AG2HAV 31JM90
Item: AG2HAVModel: U51651.019.0075Cross Ref: 31JM90
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Tapping Sheet Metal Screw
Dimensional Standards ASME B18.6.3
Drive Slotted
Drive Type Slotted
Fastener Length 3/4"
Finish Plain
For Use In Systems Thread Forming Tapping Screw Type Ab
Grade Grade 18-8
Head Dia. 0.362"
Head Height 0.19"
Head Type Hex Washer
Length 3/4"
Material Stainless Steel
Minimum Head Width 0.333"