Item: CQ7DNLModel: PT304812/16PN95Cross Ref: 49DP05
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Platform Truck
Assembled/unassembled Assembled
Caster Configuration, Wheel Configuration (2) Rigid, (2) Swivel
Caster Dia. 12", 16"
Caster Type Pneumatic
Caster Wheel Dia. 12", 16"
Caster Wheel Material, Tread Material Rubber
Caster Wheel Type Pneumatic
Caster Wheel Width (2) 3 1/2" (2) 4", (2) 4"
Caster/wheel Mounting Location Standard
Color Gray
Deck Finish/coating Powder Coated
Deck Gauge 12 ga.
Deck Height 18 7/8"
Deck Length 48"
Deck Material Steel
Deck Surface Smooth
Deck Width 30"