GRAINGER M51110.050.0030 Machine Screw M5 30Mm Flat A2 Stainless Steel, 100PK | AG2HLD 31JR35
GRAINGER M51110.050.0030 Machine Screw, M5x0.8 Thread Size, SS, 30 mm Lg., Flat, Plain, Slotted
Item: AG2HLDModel: M51110.050.0030Cross Ref: 31JR35
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Drive Slotted
Drive Size 1.2 mm
Drive Type Slotted
Fastener Length 30 mm
Head Angle 90°
Head Dia. 9.3 mm
Head Height 2.7 mm
Head Type Flat
Length 30 mm
Machine Screw Type Standard Machine Screw
Material Stainless Steel
Screw Size M5
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 72518 psi
Thread Fit 6G
Thread Length 30 mm
Thread Pitch 0.8 mm