GRAINGER M48170.100.0035 Machine Screw M10 35Mm Flat Brass, 5PK | AG2HKP 31JR21
GRAINGER M48170.100.0035 Machine Screw, M10x1.5 Thread Size, Brass, 35 mm Lg., Std, Flat
Item: AG2HKPModel: M48170.100.0035Cross Ref: 31JR21
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Drive Slotted
Drive Size 2.5 mm
Drive Type Slotted
Fastener Length 35 mm
Finish Plain
Head Angle 90°
Head Dia. 18.3 mm
Head Height 5 mm
Head Type Flat
Length 35 mm
Machine Screw Type Standard Machine Screw
Material Brass
Screw Size M10
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 53663 psi
Thread Fit 6G
Thread Length 35 mm
Thread Pitch 1.5 mm