FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Bright Key |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade C45K |
| Height | 18 mm |
| Length | 1m |
| Material | Steel |
| Material Grade/class | Ungraded |
| Product Type | Undersized Key Stock |
| Size | 32 mm x 18 mm |
| Standards | Din 6880 |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | Undersized |
| Width | 32 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.48 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Grade | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M39270.033.0001 | 3 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €28.27 | |
| M39270.044.0001 | 4 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €21.48 | |
| M39270.055.0001 | 5 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €21.94 | |
| M39270.066.0001 | 6 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €36.39 | |
| M39270.077.0001 | 7 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €48.45 | |
| M39270.087.0001 | 7 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €96.99 | |
| M39270.088.0001 | 8 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €66.53 |
Explore Products
- EATON SVX002A1-4A1B1B5C3 Adjustable Frequency Drive, 2HP, 3 RO, 380-500V, EMC H, PROFIBUS DP, FR4
- SCOTSMAN 11-0488-21 Thermo Exp Valve
- TRIUMPH TWIST DRILL 087498 Annular Cutter Ejector Pilot For 2 Inch Depth of Cut, 3/16 Inch x 4 Inch Size, Long
- STREN-FLEX EEF2-904CE-6 Web Sling Eye Eye 6 Feet 12000b W 4 In
- BROWNING HB2
- GATES 2130M28 Micro-V Belt, M Section
- TITAN FASTENERS FNA03024SERR
- HOFFMAN CTS44PTFCSS 16644 Tee, 90 Deg., 4 x 4 Inch Size, 304 SS, Top Cover Sloped Perforated
Explore More
- KEYSHAFT
- Spring Clamps
- Air Velocity Meters and Anemometers
- Hazardous Location Tumbler Switches
- Flame Retardant Gloves
- Post Driver Accessories
- MCR SAFETY Leather Drivers Cream Work Gloves
- KRYTOX GPL 226 Series Anti Corrosion Grease
- DESTACO 375-R Series Pull Action Latch Clamps
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 3000 Gas Springs
- MUELLER INDUSTRIES 691M Duplex Basket Strainers
- APOLLO VALVES Pneumatic Valve Actuator Positioner
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 1/2-20 Unf Lh
- EATON E2 Type Mining Electronic Molded Case Circuit Breakers
- STANLEY Vacuum Bags
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER M39270.338.0001 Bright Key, Undersized, Steel, 32 mmx18 mm Size, 1m Lg., Gr. C45K, Plain
€314.56 /unit

