FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Bright Key |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade C45K |
| Height | 14 mm |
| Length | 1m |
| Material | Steel |
| Material Grade/class | Ungraded |
| Product Type | Undersized Key Stock |
| Size | 22 mm x 14 mm |
| Standards | Din 6880 |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | Undersized |
| Width | 22 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.4 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Grade | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M39270.033.0001 | 3 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €28.27 | |
| M39270.044.0001 | 4 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €21.48 | |
| M39270.055.0001 | 5 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €21.94 | |
| M39270.066.0001 | 6 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €36.39 | |
| M39270.077.0001 | 7 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €48.45 | |
| M39270.087.0001 | 7 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €96.99 | |
| M39270.088.0001 | 8 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €66.53 |
Explore Products
- LENOX TOOLS 95968D2B72235 Band Saw Blade, 3/8 Inch Blade Width, 88 Inch, 0.035 Inch Blade Thick
- VOLKEL 28135-1 Hand Tap Rougher, DIN 352/HSS-G, M 90 x 6.0 Size
- MEDCASTER SS05AMX125SWTP01 Standard Plate Caster, 5 Inch Dia, 6 13/32 Inch Height, Swivel
- MARTIN SPROCKET AK134 X 1-3/8
- LISTA XSSC0750-TSCCB Open Shelf Cabinet 2 Shelf Classic Blue
- ANVIL 2400241218 AS3373 Series Universal Angle Bracket, Zinc Trivalent Chromium Finish
- TEMPO COMMUNICATIONS 50766322
- MAIN FILTER INC. MF0616898 PT23142 Hydraulic Filter, Cellulose, 10 Micron Rating, Buna Seal, 4.65 Inch Height
Explore More
- KEYSHAFT
- Totes
- Oil Skimmer Accessories
- Vibration Meters
- Mounted Points
- Rubber Rods
- RUD CHAIN VLBS-U-LT Load Rings For Welding
- KEO NC Spotting Drills, 120 Degrees Point Angle
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1 Inch x 60 Yard per Roll
- ANVIL 2155 Series Socket Weld Half Couplings, Forged Steel
- LASCO Elbow, 90 Degrees , Side Outlet
- MILWAUKEE Sawzall Series, Bi-Metal Reciprocating Saw Blade
- ANVIL Galvanized Steel Aar Threaded Unions
- CEMENTEX USA Pants, 21 Cal.
- IFM Converters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER M39270.234.0001 Bright Key, Undersized, Steel, 22 mmx14 mm Size, 1m Lg., Gr. C45K, Plain
€161.57 /unit

