GRAINGER M38871.019.0042 O-Ring, 4.2 mm Inside Dia, 8 mm Outside Dia, 8 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3MPV 41KY04
GRAINGER M38871.019.0042 O-Ring, 4.2 mm Inside Dia, 8 mm Outside Dia
Item: CQ3MPVModel: M38871.019.0042Cross Ref: 41KY04
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 4.2 mm
Actual Outside Dia. 8 mm
Actual Width 1.9 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.9 mm
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 4.2 mm
Nominal Outside Dia. 8 mm
Nominal Width 1.9 mm