GRAINGER M38871.016.0101 O-Ring, 10.1 mm Inside Dia, 13.3 mm Outside Dia, 75 Shore A, Black, 25 PK | CQ3CPV 41KX96
GRAINGER M38871.016.0101 O-Ring, 10.1 mm Inside Dia, 13.3 mm Outside Dia, 75 Shore A, Black
Item: CQ3CPVModel: M38871.016.0101Cross Ref: 41KX96
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 10.1 mm
Actual Outside Dia. 13.3 mm
Actual Width 1.6 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.6 mm
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 10.1 mm
Nominal Outside Dia. 13.3 mm
Nominal Width 1.6 mm