GRAINGER M38871.016.0091 O-Ring, 9.1 mm Inside Dia, 12.3 mm Outside Dia, 12.3 mm Actual Outside Dia, 50 PK | CQ3LQW 41KX95
GRAINGER M38871.016.0091 O-Ring, 9.1 mm Inside Dia, 12.3 mm Outside Dia, 12.3 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3LQWModel: M38871.016.0091Cross Ref: 41KX95
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 9.1 mm
Actual Outside Dia. 12.3 mm
Actual Width 1.6 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.6 mm
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 9.1 mm
Nominal Outside Dia. 12.3 mm
Nominal Width 1.6 mm