GRAINGER M38801.030.0242 O-Ring, 24.2 mm Inside Dia, 30.2 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, Metric, 10 PK | CR3EBQ 41KX14
GRAINGER M38801.030.0242 O-Ring, 24.2 mm Inside Dia, 30.2 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, Metric
Item: CR3EBQModel: M38801.030.0242Cross Ref: 41KX14
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 24.2 mm
Actual Outside Dia. 30.2 mm
Actual Width 3 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3 mm
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 24.2 mm
Nominal Outside Dia. 30.2 mm
Nominal Width 3 mm