GRAINGER M38801.030.0240 O-Ring, 24 mm Inside Dia, 30 mm Outside Dia, 30 mm Actual Outside Dia, 10 PK | CQ3GLA 41KX13
GRAINGER M38801.030.0240 O-Ring, 24 mm Inside Dia, 30 mm Outside Dia, 30 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3GLAModel: M38801.030.0240Cross Ref: 41KX13
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 24 mm
Actual Outside Dia. 30 mm
Actual Width 3 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 3 mm
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 24 mm
Nominal Outside Dia. 30 mm
Nominal Width 3 mm