GRAINGER M38801.016.0271 O-Ring, 27.1 mm Inside Dia, 30.3 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black, 10 PK | CQ3GYW 41KV92
GRAINGER M38801.016.0271 O-Ring, 27.1 mm Inside Dia, 30.3 mm Outside Dia, 70 Shore A, Black
Item: CQ3GYWModel: M38801.016.0271Cross Ref: 41KV92
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 27.1 mm
Actual Outside Dia. 30.3 mm
Actual Width 1.6 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.6 mm
Metal Detectable Not Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 27.1 mm
Nominal Outside Dia. 30.3 mm
Nominal Width 1.6 mm