GRAINGER M36303.946.0025 Disc Springs C (Light) 90 x 46.0 x 2.5mm | AH7WMM 38DR17
GRAINGER M36303.946.0025 Disc Springs C (Light) 90 x 46.0 x 2.5mm
Item: AH7WMMModel: M36303.946.0025Cross Ref: 38DR17
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Springs
Compatible Rod Size 90 mm
Disc Type Standard Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 46 mm
Max. Outside Dia. 46 mm
Min. Inside Dia. 90 mm
Outside Diameter 90 mm
Overall Height 5.7 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 2.5 mm