GRAINGER M36300.661.0035 Disc Springs A (Heavy) 63 x 31.0 x 3.5mm PK2 | AH7WKW 38DP78
GRAINGER M36300.661.0035 Disc Springs A (Heavy) 63 x 31.0 x 3.5mm
Item: AH7WKWModel: M36300.661.0035Cross Ref: 38DP78
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Springs
Compatible Rod Size 63 mm
Disc Type Standard Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 31 mm
Max. Outside Dia. 31 mm
Min. Inside Dia. 63 mm
Outside Diameter 63 mm
Overall Height 4.9 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 3.5 mm