GRAINGER M36300.294.0015 Disc Springs A(Heavy) 28 x 14.2 x 1.5mm PK25 | AH7WKN 38DP71
GRAINGER M36300.294.0015 Disc Springs A(Heavy) 28 x 14.2 x 1.5mm
Item: AH7WKNModel: M36300.294.0015Cross Ref: 38DP71
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Springs
Compatible Rod Size 28 mm
Disc Type Standard Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 14.2 mm
Max. Outside Dia. 14.2 mm
Min. Inside Dia. 28 mm
Outside Diameter 28 mm
Overall Height 2.1 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 1.5 mm