GRAINGER M36300.210.0011 Disc Springs A(Heavy) 20 x 10.2 x 1.1mm PK25 | AH7WKK 38DP68
GRAINGER M36300.210.0011 Disc Springs A(Heavy) 20 x 10.2 x 1.1mm
Item: AH7WKKModel: M36300.210.0011Cross Ref: 38DP68
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Springs
Compatible Rod Size 20 mm
Disc Type Standard Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 10.2 mm
Max. Outside Dia. 10.2 mm
Min. Inside Dia. 20 mm
Outside Diameter 20 mm
Overall Height 1.5 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 1.1 mm