GRAINGER M36200.032.0001 Retaining Washer For Shafts 3.2Mm, 100PK | AH7WJQ 38DP50
GRAINGER M36200.032.0001 Retaining Washer, External, Standard, 0.6 mm Thick, Fits 4 mm Shaft. Dia
Item: AH7WJQModel: M36200.032.0001Cross Ref: 38DP50
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Fits Groove Dia. 3.2 mm
Fits Groove Width 0.64 mm
For Shaft Dia. 4 mm
Free Outside Diameter 5.9 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 0.6 mm
Type External
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.01
Ship height (cm)2.54
Ship length (cm)38.1
Ship width (cm)17.78
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.