GRAINGER M24660.100.0030 Machine Screw Pan M10 X 1.50 X 30 Length, 25PK | AH3ETV 31KH81
GRAINGER M24660.100.0030 Machine Screw, M10x1.5 Thread Size, Steel, 30 mm Lg., Std
Item: AH3ETVModel: M24660.100.0030Cross Ref: 31KH81
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Machine Screw
Class Class 4.8
Drive Size #4
Drive Type Phillips
Finish Zinc Plated
Hardness Rockwell B71-B99
Head Dia. 20 mm
Head Height 7.5 mm
Head Type Fillister
Length 30 mm
Material Steel
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 58015 psi
Thread Length 30 mm