GRAINGER M16180.300.0180 Eye Bolt Carbon Steel 4.6 M30X180, 3PK | AH7VQY 38DK30
GRAINGER M16180.300.0180 Eye Bolt, M30x3.5 Thread Size, Steel, 180 mm Lg. From Ream Center, Blk Oxide
Item: AH7VQYModel: M16180.300.0180Cross Ref: 38DK30
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 4.6
Eye Inside Dia. 28 mm
Eye Outside Dia. 55 mm
Eye Thickness 30 mm
Finish Black Oxide
Hole Center-to-end Length 180 mm
Length From Ream Center 180.0mm
Length From Ream Center 180 mm
Rod End Standards Din 444
Shank Diameter 30 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 72 mm