GRAINGER M16180.240.0200 Eye Bolt Carbon Steel 4.6 M24X200, 5PK | AH7VQU 38DK26
GRAINGER M16180.240.0200 Eye Bolt, M24x3 Thread Size, Steel, 200 mm Lg. From Ream Center, 60 mm Thread Lg.
Item: AH7VQUModel: M16180.240.0200Cross Ref: 38DK26
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 4.6
Eye Inside Dia. 22 mm
Eye Outside Dia. 45 mm
Eye Thickness 25 mm
Finish Black Oxide
Hole Center-to-end Length 200 mm
Length From Ream Center 200.0mm
Length From Ream Center 200 mm
Rod End Standards Din 444
Shank Diameter 24 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 60 mm