GRAINGER M16180.240.0120 Eye Bolt Carbon Steel 4.6 M24X120, 5PK | AH7VQP 38DK22
GRAINGER M16180.240.0120 Eye Bolt, M24x3 Thread Size, Steel, 120 mm Lg. From Ream Center, 54 mm Thread Lg.
Item: AH7VQPModel: M16180.240.0120Cross Ref: 38DK22
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 4.6
Eye Inside Dia. 22 mm
Eye Outside Dia. 45 mm
Eye Thickness 25 mm
Finish Black Oxide
Hole Center-to-end Length 120 mm
Length From Ream Center 120.0mm
Length From Ream Center 120 mm
Rod End Standards Din 444
Shank Diameter 24 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 54 mm