GRAINGER M11398.030.0018 Spacer Int/Extension Stud M3 x 0.5, 18, 100PK | AH7VGD 38DH26
GRAINGER M11398.030.0018 Spacer, M3x0.5 Thread Size, Male To Female, 18 mm Lg., 6 mm Thread Lg., Steel
Item: AH7VGDModel: M11398.030.0018Cross Ref: 38DH26
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spacer
Body Length 18 mm
Body Thread Length 7 mm
Finish Zinc Plated
Hex Width 5.5 mm
Includes Cap No
Length 18 mm
Material Steel
Overall Length 24 mm
Shape Hex
Standoff Material Steel
Standoff Thread Gender Male-Female
Standoff Type Male Female Standoff
System Of Measurement Metric
Temp. Range -58°F to +302°F
Thread Depth 7 mm
Thread Length 6 mm