GRAINGER M07160.240.0120 Socket Head Cap Screw Class 8.8 Steel M24 x 3.00X120Mm, 5PK | AH7UUX 38DE64
GRAINGER M07160.240.0120 Socket Head Cap Screw, M24x3 Thread Size, Cylindrical, 120 mm Lg., 24 mm Head Ht.
Item: AH7UUXModel: M07160.240.0120Cross Ref: 38DE64
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 8.8
Drive Size 19 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Zinc Plated
Hardness Rockwell C22-C34
Head Dia. 36 mm
Head Height 24 mm
Head Type Cylindrical
Length 120 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 85 mm