GRAINGER M07160.240.0080 Socket Head Cap Screw Class 8.8 Steel M24 x 3.00, 80mm Length, 5PK | AH7UUT 38DE60
GRAINGER M07160.240.0080 Socket Head Cap Screw, M24x3 Thread Size, Cylindrical, 80 mm Lg.
Item: AH7UUTModel: M07160.240.0080Cross Ref: 38DE60
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 8.8
Drive Size 19 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Zinc Plated
Hardness Rockwell C22-C34
Head Dia. 36 mm
Head Height 24 mm
Head Type Cylindrical
Length 80 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 80 mm