GRAINGER M07160.200.0120 Socket Head Cap Screw, M20x2.5 Thread Size, Cylindrical, 120 mm Lg.
Item: AH7UUHModel: M07160.200.0120Cross Ref: 38DE51
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 8.8
Drive Size 17 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Zinc Plated
Hardness Rockwell C22-C34
Head Dia. 30 mm
Head Height 20 mm
Head Type Cylindrical
Length 120 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 75 mm