GRAINGER M07150.120.0055 Socket Head Cap Screw Button Steel M12 x 1.75, 55mm Length, 50PK | AH7UFC 38DA67
GRAINGER M07150.120.0055 Socket Head Cap Screw, M12x1.75 Thread Size, Button, 55 mm Lg., 6.6 mm Head Ht.
Item: AH7UFCModel: M07150.120.0055Cross Ref: 38DA67
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 10.9
Drive Size 10 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Black Oxide
Hardness Rockwell C32-C39
Head Dia. 21 mm
Head Height 6.6 mm
Head Type Button
Length 55 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 50 mm